Завідувач: академік НАН України, д. мед. н., проф., Заслужений діяч науки і техніки України
Анатолій ГОЛЬЦЕВ
НАПРЯМИ ДІЯЛЬНОСТІ
Науковим напрямом діяльності Кафедри є розробка сучасних й вдосконалення існуючих технологій кріоконсервування біологічних об’єктів різного рівня організації та довготривалого зберігання їх в низькотемпературному банку біологічних об’єктів, який являється складовою частиною Інституту проблем кріобіології і кріомедицини НАН України, з дотриманням вимог, що пред’являються Європейською Асоціацією тканинних банків. Особлива увага приділяється створенню кріобанків органів, тканин і клітин тварин і людини, генофонду рідкісних і зникаючих видів рослин і тварин, розробці нових медичних біопрепаратів.
Одним з пріоритетних напрямків роботи Кафедри є всебічний обмін науковою і науково-технічною інформацією для впровадження отриманих знань та досвіду в практичну медицину з метою поліпшення здоров’я і підвищення рівня і якості життя населення.
Кафедра постійно сприяє підвищенню професійного рівня своїх співробітників, направляючи їх на стажування в провідні науково-дослідні центри Європи і фінансуючи їх участь в міжнародних наукових конференціях, симпозіумах, з’їздах, школах.
ІСТОРІЯ СТАНОВЛЕННЯ
Кафедру засновано у 1998 р. Кафедру очолюють: академік НАН України, д. мед. н., проф. Гольцев А.М. та координатор кафедри закордоном, іноземний член НАН України, професор Баррі ФУЛЛЕР (Велика Британія). Діяльність кафедри кріобіології грунтується на принципах ЮНЕСКО, підтримується Президією Національної Академії Наук України та Комітетом у справах ЮНЕСКО в Україні. Кафедра має фінансову підтримку фондом IMET2000. Основною метою створення Кафедри – підтримка міжнародних стандартів і національних фундаментальних досліджень в галузі кріобіології і кріомедицини. Наукові зв’язки між Кафедрою і провідними дослідницькими біологічними та медичними центрами світу дозволяють регулярно проводити обмін фахівцями, сприяти поширенню знань в галузі кріобіології і кріомедицини і навчання іноземних аспірантів. Для роботи на Кафедрі в основному залучаються молоді вчені та фахівці з різних областей біології, медицини і суміжних наук, що дозволяє проводити унікальні міждисциплінарні дослідження.
ШТАТ КАФЕДРИ
КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ
Євгенія СМОЛЬЯНІНОВА
старший науковий співробітник кандидат біологічних наук