Співробітник відділу Кріобіохімії і аспірантка Інституту Олександра Губеня повернулась з Колумбії зі стажуванні у рамках міжнародного проєкту NATUGEL, що фінансується фондом BMBF. Під час свого візиту до Боготи Олександра мала унікальну можливість долучитися до роботи двох провідних наукових центрів Колумбії та презентувати результати своїх інноваційних досліджень у сфері #Біофабрикація.
Національний університет Колумбії (UNAL): Заснований у 1867 році, цей університет є науковим серцем країни. Кампус у Боготі, відомий як Ciudad Universitaria, вражає масштабами та інноваційними дослідницькими можливостями. UNAL — це не просто освітній заклад, а символ академічної досконалості, який формує майбутнє Латинської Америки.
Військовий університет Нової Гранади (UMNG): Молодший за віком, проте не менш впливовий університет, заснований у 1982 році. UMNG спеціалізується на підготовці військових, поліцейських та цивільних фахівців, пропонуючи широкий спектр міждисциплінарних програм. Його дослідницькі проекти виводять освіту на новий рівень якості.
Після продуктивної роботи в Боготі, Олександра продовжила свій шлях у кампусі Національного університету Колумбії в Ла-Пас. Тут вона поглибила свої знання у виробництві та функціоналізації магнетиту та синтезі наноплатформ із гідрогелями.
Крім того, вона виступала з доповідями на такі теми: «Гідрогелі. Параметричний аналіз» та «Альгінат. Альгінатні капсули».
Олександра Губеня повернулась зі стажування з цінним досвідом та новими знаннями, які стануть важливим внеском у її наукову діяльність. Отримані навички та зв’язки, зокрема у галузі біофабрикації, стануть основою для подальших інноваційних рішень у галузі кріобіології та колаборацій вітчизняної науки з провідними університетами Латинської Америки.